Bemutatkozó

Az Egyesület, mint szakmai és érdekképviseleti, országos civil szervezet célja a társasházak, a társasházkezelők, a közös képviselők, ingatlankezelők, számvizsgáló bizottságok és a társasházban élő tulajdonosok valamint a lakásszövetkezetek részére szakmai képviseletet és információkat biztosítson. Az érintettek munkájának segítéséhez, a társasházban való együttélés kialakításához szakmai útmutatást, a problémák megoldásához tanácsadást biztosítunk. Az Egyesület kiemelt feladatnak tekinti a fenntartható, környezettudatos magatartás elősegítését; az épületek állagának megóvását, energia hatékony, a körforgásos gazdaságnak megfeleltethető korszerűsítését, a szükséges ökoszisztéma kialakításának támogatását.

A tagság önkéntes és a tagsági díj befizetésétől számítva egy évre szól, ezért évente újítandó.

Az Egyesület tevékenységét az Elnökség irányítja.


Az Egyesület elnöke dr. Gyárfás Róbert,

alapító elnök dr. Bék Ágnes jogtanácsos

Felügyelőbizottság elnöke: Péter György

Etikai Bizottság elnöke: Kazinczy Béla

A TTOE civil szervezet, nem lát el hatósági, kamarai feladatokat.

Tagsággal járó szolgáltatások

  • Tanácsadás: folyamatos kérdésfeltevés és tanácsadás tagok részére

  • Személyes konzultáció: személyes tanácsadás, online-videó megbeszélés formájában – Előre meghirdetett időpontokban, előzetes időpont egyeztetéssel, tagok részére.

Törvény előkészítésben való részvétel - A törvénymódosítási kezdeményezésekben figyelembe vesszük tagjaink közérdekű javaslatait.

Tagság feltételei

A Társasházak és Társasházkezelők Országos Egyesületének Alapszabályát a Fővárosi Törvényszék 0100/PK.61121/2006. ügyszám alatt fogadta be 01-02-0012377. nyilvántartási szám alatt, amely 2007. március 10-én emelkedett jogerőre.

Az alapításkor meghatározottak szerint a szervezet célja, hogy a társasházak, társasházkezelők és a társasházakban élők számára támogatást nyújtson

  • a társasházakkal kapcsolatos szakmai munka színvonalának emeléséhez

  • az épületek állagának megóvásához,

  • a közösségi terek karbantartásához, fejlesztéséhez

  • a közös tulajdon fenntartásához és fejlesztéséhez kapcsolódó kérdések megoldásához

  • a társasházi együttélés kérdéseinek megoldásához

  • segítséget nyújtson a közösségi kommunikáció megszervezéséhez és megvalósításához

  • a hulladékok szelektív gyűjtéséhez

  • tanácsadással segítse a társasház működését és üzemeltetését.

Az egyesület besorolása: szakmai, gazdasági érdekképviseleti tevékenység.

Az egyesület országosan megismert és elismert civil szervezetté vált, tagságának cca. 50 %-a az ország különböző településein él és dolgozik, mintegy fele Budapesten található.

Az eltelt több mint 15 év alatt több mint 20 alkalommal kerestük meg a jogalkotókat és adtunk javaslatokat a társasházról szóló és egyéb kapcsolódó jogszabályok módosítására. Az egyesület tagjai közül a szakmai előkészítő csoportot hoztunk létre és a beérkező javaslatokat több alkalommal csoportos megbeszéléseken megvitattuk, majd a letisztult és vállalható javaslatokat benyújtottuk a jogalkotó részére.


Az Egyesület média megjelenései a honlap „Sajtómegjelenések” rovatában találhatóak.

Az Egyesület szakmai elismertségét mutatja, hogy több év óta egyesületünk alapító elnöke hetente részt vesz a Kossuth Rádió „társasházi” rovatánál és tanácsaival segíti a felmerülő problémák megoldását. (Minden kedden 10:15 perckor; Az adások visszahallgathatóak)

A jogalkotók felé benyújtott javaslatokból jó pár megvalósult, de még mindig vannak olyan előkészített szakmai anyagok, amelyek a társasházak működésével, a tulajdonosok jogainak biztosításával, illetve a szakmai munkát végző közös képviselők, társasházkezelók ill. számvizsgáló bizottságok tevékenységével kapcsolatosan előremutató és javító javaslatokat tartalmaznak. Az egyesület az országban egyedüliként tagja a UIPI - International Union of Property Owners (Ingatlantulajdonosok Nemzetközi Szövetsége) európai szervezetének, amely egy pán-európai 28 országot tömörítő szervezet, amely a legjobb európai tapasztalatok, gyakorlatok megismerésének lehetőségét is biztosítja.

Az egyesület a működését a Társasházi Háztartás című szakmai újsággal szoros együttműködéssel kezdte meg. Az együttműködés keretei között az egyesület rendszeresen részt vett az országos konferenciákon Budapesten és a megyeszékhelyeken. Társszerzőként közreműködtünk az évenként kiadásra kerülő „Társasházban él? Önnel is megtörténhet” című kiadványok előkészítésében.

Amit az egyesületi tagok részére biztosítunk:

  • a vonatkozó jogszabályok módosításáról rendszeres tájékoztatás

  • e-mailban feltett kérdésekre 8 napon belül érdemi válaszadás

  • havonta két alkalommal online, személyre szabott tanácsadás nyújtása az azt igénylő egyesületi tagok részére

  • megfelelő igény esetén felmerülő vitás szakmai kérdésekben kiscsoportos konzultáció megszervezése

  • jogszabály módosító javaslatok összegyűjtése és megalapozottsága esetén a jogalkotók felé történő továbbítása

Az egyesületi tagdíj a fentieket magába foglalja.

A tagdíj megállapítása során eltérés mutatkozik a tagok betöltött tisztsége, a társasházak albetéteinek száma és a tulajdonosként jelentkező magánszemélyek között.

A egyesület tagjai saját döntésük alapján előfizethetnek a THT szaklapra, az egyesületi tagdíj az előfizetést nem tartalmazza.

    A honlapon külön megtalálható az egyesületbe történő belépési nyilatkozat.